Самолетът от полет MH370, който изчезна мистериозно на 8 март 2014 година, е намерен в джунглите на Камбоджа. Това твърди видеопродуцентът Йън Уилсън, който пред „Дейли Стар“ обясни, че го е открил чрез Гугъл Мапс.

Той показа и снимки от мястото, където вярва, че се намира Боингът-фантом. Той смята да тръгне към камбоджанските джунгли, за да види дали наистина е там.
Ако информацията се окаже вярна, това ще е страхотен пробив в разкриването на най-голямата мистерия в историята на авиацията. Още по-удивителното е, че измерванията на намерения от Уилсън обект показват, че той действително има размерите на Боинг 777-200. Дължината на салона е 70 метра – малко повече от официалните размери на Боинг, които са 63,7 м. Но между опашката и основната част зее мистериозна дупка.

Възможно е това да е мястото, където опашката се е откъснала от фюзелажа в резултат на удара със земята. Имайки предвид спецификите на приложението Гугъл Мапс, Уилсън посочва, че машината е на нивото на земята. Което означава, че разследвУилсън, който е британски видеопродуцент, решил да претърси района, след като гледал документален филм за изчезването на самолета. „Просто си помислих, че трябва да го прегледам. Работя с дигитално видео и съм на Google Earth постоянно. И така направих – няколко часа тук, няколко часа там. Като ги събереш, прекарах часове в търсене на места, където самолетът би могъл да падне. И накрая можете да видите мястото, където е самолетът. То е буквално най-обраслата, най-мрачната част, която можете да видите“, обясни той.


„Знае се, че самолетът е завил на юг. Но точно на север са Тайланд, Камбоджа и Виетнам. Маршрутът пасва. Стигнах точно там, където Малайзия преминава във виетнамското въздушно пространство. Знаят, че самолетът е тръгнал на ляво, но след това всичко е предположения. Ще се радвам да го проуча. Уверен съм. Това е нещо, което искам да направя“, заяви Уилсън.

Източник:БЛИЦ

РЕКЛАМА
СПОДЕЛИ НОВИНАТА👉
ФЕЙСБУК КОМЕНТАРИ👇

0 Comments:

Публикуване на коментар

ПОПУЛЯРНИ ПУБЛИКАЦИИ

zonabul.net не разполага с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантира за истинността и, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът й, освен ако не е авторска. Възможно е написаното в някой статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.

ПОСЕТИТЕЛИ ГЛЕДАТ